• Uživatelské galerie V.I.P.
 Arielll
Chcete zde být uvedeni?

Šľahačkový kokosový krém

Recepty pro naplnění korpusu nebo polevy na dorty pro dokonalejší chuť

Moderátor: MajkaZajka

Šľahačkový kokosový krém

Nový příspěvekod EKrausova » 22. únor 2017, 22:39

na spôsob hriešneho čokoládového od Miškaplyška :thanks:
potrebovala som ľahký kokosový krém, nezohnala som ani kokosové mlieko, ani kokosové OLÉ (a dokonca ani kokosový likér :lol: ) tak som musela improvizovať

Suroviny:
  • 300 ml mlieka
  • kokosový puding
  • 3 PL cukru
  • 10 dg kokosu
  • 2 šľahačky
  • Zeesan neutral (alebo iný stužovač) podľa potreby
Postup:
V mlieku s cukrom uvaríme kokosový puding a do horúceho (horkého) vmiešame primeranú časť strúhaného kokosu, necháme vychladnúť podľa zvyklostí, ja dávam na pomalé otáčky do robota.
Pretože požadovaný likér som nezohnala, malú časť kokosu som nechala marinovať v troche alkoholu (pre nedostatok iného vhodného alkoholu vo vodke s trochou rumovej arómy pre vôňu, ktorá ale "neprebije" vôňu kokosu), zvyšok, najväčšiu časť
z celkových 10 dg som opražila nasucho na panvičke do zlatista.
Po vychladnutí som puding prešľahala na vysoké obrátky, pretože som barbar :stydlin: do misy som pridala 2 šľahačky, marinovaný kokos aj
s alkoholom a stužovač podľa potreby tak, aby výsledný krém po pridaní opraženého kokosu nebol veľmi hustý. Ak sa tak stane, môžeme ho zriediť mliekom, prípadne podľa potreby ešte dosladiť práškovým cukrom.
Tí, čo uprednostňujú klasický postup, vyšľahajú šľahačku zvlásť a potom opatrne spoja s ostatnými ingredienciami.

Napriek tomu, že kokos nemám rada, dokonca mi ani nevonia, s mrazenými malinami to bola luxusná záležitosť :souhlas:
život nie je to čo chceš, ale to, čo vydržíš
EKrausova
Globální moderátor
Globální moderátor
Pečený(á)-vařený(á)
Pečený(á)-vařený(á)

Obrázky: 601
Zůstatek v hotovosti: 92.23
V bance: 6086.64
Věk: 57
Křestní jméno: Eva
Specializace: preklepy