• Uživatelské galerie V.I.P.
 Arielll
Chcete zde být uvedeni?

Třípatrový dort s lehkým krémem - jde to?

Chcete-li se na něco zeptat a nepodařilo se Vám danou informaci u nás dohledat, založte si zde vlastní téma a vzneste dotaz.
Poznámka: dotazy by se měly týkat pečení/vaření Technické problémy se stránkami se řeší jinde

Moderátor: OlgaC

Pravidla fóra
Nezapomínejte výstižně pojmenovat název tématu.
Témata pojmenovaná např: "Prosím pomoc" nebo "Potřebuji poradit" mohou být bez dalších upozornění vymazána.
!! Než se zeptáte: zkusili jste nejprve funkci HLEDEJ (vpravo nahoře)?. Je velice obtížné odpovídat stále dokola na ty samé otázky, které jsou již na fóru dávno zodpovězeny.
A jste v poradně, každý pochopí, že chcete poradit. Není tedy nutné to v nadpisu zdůrazňovat.

Třípatrový dort s lehkým krémem - jde to?

Nový příspěvekod inthedark » 6. duben 2017, 16:36

Ahoj holky.
Mám dělat svatební třípatrový nahý dort, ale nevěsta nechce "těžký" máslový krém. Její představa je taková, že všechny korpusy mají být hodně tmavé, promazané pokud možno "nemáslovým" krémem typu jogurt, zakysanka, tvaroh atd. + proložené čerstvými jahodami a pak to celé lehce obmazané světlým máslovým, aby ten tmavý korpus co nejvíce prosvítal. Můj šálek kávy to není, ale je to její přání. Moje obavy se týkají toho krému. Do třípatráku (15 - 25 - 35 cm) jsem zatím vždycky dávala jenom máslový. Jiný krém to přece nemůže udržet, nebo ano??? Samozřejmě každé patro bude proložené + vyztužené silným brčkem uvnitř se špejlí. Je nějaká možnost, jak nevěstě vyhovět?
Předem všem :thanks:
inthedark
Nováček
Nováček

Obrázky: 53
Zůstatek v hotovosti: 135.72
Věk: 34
Křestní jméno: Jitka

Re: Třípatrový dort s lehkým krémem - jde to?

Nový příspěvekod Petraend » 6. duben 2017, 18:06

Pomocí vyhledavače mi vyšlo spousta témat na podobný dotaz. Tady jedno obsáhlejší, jistě tam najdeš co potřebuješ případně připiš další dotaz k tomuto tématu. :)
Petraend
Globální moderátor
Globální moderátor
Zabydlený(á)
Zabydlený(á)

Obrázky: 1043
Zůstatek v hotovosti: 8419.86
Věk: 38
Křestní jméno: Petra
Specializace: Baví mě vše kolem dortů

Nový příspěvekod svedka » 3. květen 2017, 15:29

Taky budu dělat 3 patrový Naked Cake. Myslím že jsou vhodnější spíše korpusy čokoládové ) jsou pevnější - co nejméně kypřidel do korpusu. Krémy spíše pevnější . Myslím že v pohodě z mascarpone , smetany nebo dělám limetkový, také z mascarpome, smetany a bílé čokolády + limetka .( čokoláda trochu krém vždy zpevní. A pokud dort bude obmazany máslovým krémem tak to bude určo v pohodě. :-)Používám bílkovo - máslový( bílky šlehané na páře. )
svedka
Nováček
Nováček

Obrázky: 8
Zůstatek v hotovosti: 104.85
Věk: 38
Křestní jméno: monika

Nový příspěvekod inthedark » 16. červen 2017, 21:01

Moc díky za odpověď! Nakonec jsme s nevěstou našly kompromis. Udělám krém pudinkový (jahodový) odlehčený tvarohem. Je lehký a přesto drží tvar.
inthedark
Nováček
Nováček

Obrázky: 53
Zůstatek v hotovosti: 135.72
Věk: 34
Křestní jméno: Jitka

Zpět na Poradna