• Uživatelské galerie V.I.P.
 Arielll
Chcete zde být uvedeni?

Co dáváte dětem do školy k svačině?

Chcete si popovídat ? zde máte možnost.
Zde mohou přispívat i návštěvníci.

Moderátor: Nobstice

Re: Co dáváte dětem do školy k svačině?

Nový příspěvekod Arielll » 3. prosinec 2013, 22:11

Pravda my taky občas sváču vyhodíme. Pokud to má se šunkou, tak už nechci, aby to večer dojídala. Ale když přinese zpět ovoce a zeleninu, tak je z toho odpolední svačina. Nadávat jí za to nechci, protože jsem také moc svačiny nekonzumovala. Když jsem si vzpomněla, tak jsem ji vyhodila venku. Občas jsem to donesla domů a pak s tím šup do skříně, že to druhý den vynesu. A někdy jsem i zapomněla. Pak se stávalo, že se mi ze skříně linul smrad, který máma rychle indentifikovala. Pak to samozřejmě lítalo. :smich:
Arielll
Administrátor
Administrátor
Zdomácnělý(á)
Zdomácnělý(á)

Obrázky: 2483
Zůstatek v hotovosti: 7342.03
V bance: 8053.37
Věk: 45
Křestní jméno: Marcela
Specializace: figurky

Nový příspěvekod petamarka » 3. prosinec 2013, 22:44

Musim se take pripojit k tematu svacina,i kdyz u me to neni (zatim) do skoly ale do prace manzelovi.Jak jsem si ho naucila,tak to mam. :tlucu: Kazdy den 5 rohliku,kazdy nejlepe z necim jinym namazany,maslo na obe pulky rohliku.A k tomu jeste do krabicky porci k obedu do mikrovlnky!
Nestaci,ze nevim co varit,musim vymyslet hned 2 jidla,neb ani me by nejelo jíst cely den to same!
Nasterti manzel neni tak vybiravy,nekdy to jsou treba jen knedliky z vajickem!
Pristi rok pribyde svacina pro prvnacku,tak jsem zvedava!Ale rozhodne zadne jidlo v kosi,na to jsem alergicka!I kdyz donesl manzel domu rohlik(ted uz moc ne,radsi ho da v praci do mrazaku na druhy den,to v ramci setreni),tak jsem ho s velkou chuti dojedla,protoze je vzdycky lepsi Takovej ulezelej!No a nebo mame psa,ten ma taky hlad!
Manzelovi taky obcas i prilepsim,ovocem,zeleninou (to samozrejme pokrajene v krabicce),nebo jogurt,nekdy domaci buchtu,tatranku pernik,ale ze vseho nejradeji ma tabulku cokolady.
Proste ja si doma rozmazluji deti tri,ale jen dve jsou mladsi nez ja! :valecek: :smich:
petamarka
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel

Obrázky: 278
Zůstatek v hotovosti: 282.46
Věk: 36
Křestní jméno: Petra
Specializace: Baví mě tvořit, i když to není dokonalé

Nový příspěvekod jarrus » 3. prosinec 2013, 22:55

Jak to tady čtu,tak mám asi podivné dítko, mléčné výrobky nechce, chce jenom zeleninu a ovoce a k tomu suchý rohlík,když mu dám k tomu i šunku tak ji přináší domů a říká mi-salámy já nechci,jinač má rád domácí vánočku, občas loupáky,neomezené množství ovoce a zeleniny,a k pití má vodu se šťávou,minerálky mi připadají zbytečné.
jarrus
Stálice
Stálice

Obrázky: 736
Zůstatek v hotovosti: 308.35
V bance: 1135.46
Věk: 41
Křestní jméno: Jarka
Specializace: pečení mě baví

Nový příspěvekod Monča » 4. prosinec 2013, 09:41

Jojo taky se stane, že všechno nestihne sníst, hlavně když jedou na plavání. To potom dojí svačinu doma k odpolední svačině. A ještě jsem zapoměla na pití: do školy mu vařím skoro litr čaje(to vypije), ve škole mají k obědu také pití a ještě si může koupit pití v mléčném automatu. Doma pijou taky čaj, vodu, nebo šťávu(vodu se sirupem), občas džus.
Monča
Těžký závislák s potvrzenou diagnózou
Těžký závislák s potvrzenou diagnózou

Obrázky: 3470
Zůstatek v hotovosti: 952.25
V bance: 1149.00
Věk: 36
Křestní jméno: Monika
Specializace: Stále se mám co učit.

Nový příspěvekod REVE » 4. prosinec 2013, 13:18

Nobstice píše:Renčo promiň, ale za prga už bych jí svačiny nedělala a za druga by tu svačinu dostala večer k večeři. Bo vyhazování jídla bytostně nesnáším. :krik:

Já to chápu, také nesnáším vyhazování jídla, ale když má tu sváču celý den v tašce ve škole, tak bych se bála to dál konzumovat. Vím, že jsem magor :tlucu: ale stále se nemohu zbavit pocitu, že bude dcera o hladu. Občas se stane, že tu sváču alespoň nakousne. Snad aby mi udělala radost :D . No jo, mám prostě jedináča, tak to moc prožívám :lol: . Ale jinak myslím, že rozmazlená není. To jen ty svačiny jsou asi nějaká moje posedlost. :lol:
REVE
Mise přispivatel dokončena

Obrázky: 120
Zůstatek v hotovosti: 224.33
Věk: 48
Křestní jméno: Renáta
Specializace: Pečení je droga

Nový příspěvekod Jaruš » 4. prosinec 2013, 13:41

REVE píše: To jen ty svačiny jsou asi nějaká moje posedlost.

To asi nejspíš bude. Protože já už té mojí nejstarší tak dva roky nedělám svačiny, několikrát mi je donesla dmů. občas skoro chodily a tak nechceš, nedostaneš. A hotovka.
Já si vzpomínám na sebe, že jsem si svačiny dělala asi hodně brzo tak už ve 4 třídě a vždy jsem je s chutí snědla, prostě hlad je hlad :D
Jaruš
Globální moderátor
Globální moderátor
Zabydlený(á)
Zabydlený(á)

Obrázky: 484
Zůstatek v hotovosti: 7816.50
Věk: 41
Křestní jméno: Jaroslava
Specializace: Lehárko v lese :-)

Nový příspěvekod Nobstice » 4. prosinec 2013, 14:22

REVE píše:když má tu sváču celý den v tašce ve škole, tak bych se bála to dál konzumovat.

Tak jí dávej suchý rohlíky - budeš mít na strouhanku :smich:
Máš - li něco na srdci, napiš tetce Nobstici
Pokud si nevíte s čímkoliv rady, napište SZ, poradím, pomůžu :-)
Číhám, číhám, na všechno se dívám. Oko mám bystré a jazyk břitký, leč srdce dobré - i když píšu výtky.
Nobstice
Globální moderátor
Globální moderátor
Těžký závislák
Těžký závislák

Obrázky: 1635
Zůstatek v hotovosti: 3404.56
V bance: 5016.95
Věk: 51
Křestní jméno: Lenka
Specializace: Dort má mít hezkou podložku a pěkné pozadí

Nový příspěvekod REVE » 4. prosinec 2013, 15:20

A to je asi vážně řešení, dát ji suchý rohlík. Nakonec je možné, že by ho i snědla spíš, než obložený. Nejspíš to vážně vyzkouším. A já budu mít klid, že má alespoň nějaké jídlo. Je to potvora zmlsaná. :souhlas:
REVE

Obrázky: 120
Zůstatek v hotovosti: 224.33
Věk: 48
Křestní jméno: Renáta
Specializace: Pečení je droga

Nový příspěvekod Nobstice » 4. prosinec 2013, 15:33

No jasně. K tomu jabko nebo banán a máš klid. :mala:
Máš - li něco na srdci, napiš tetce Nobstici
Pokud si nevíte s čímkoliv rady, napište SZ, poradím, pomůžu :-)
Číhám, číhám, na všechno se dívám. Oko mám bystré a jazyk břitký, leč srdce dobré - i když píšu výtky.
Nobstice
Globální moderátor
Globální moderátor
Těžký závislák
Těžký závislák

Obrázky: 1635
Zůstatek v hotovosti: 3404.56
V bance: 5016.95
Věk: 51
Specializace: Dort má mít hezkou podložku a pěkné pozadí

Nový příspěvekod Battles » 4. prosinec 2013, 18:30

Arielll píše:Jj chipsy taky dobrý. :roll:

Julie je na ovoce i zeleninu zvyklá. Klidně by jí stačilo jen to, ale já mám pocit, že je to málo.

Já jsem pravidelně dostávala domácí škvarkovou pomazánku. Jen si na to vzpomenu, tak se mi obrací žaludek. Měla jsem ji opravdu velmi často. :vyrizen:

Co já bych za škvarkovou tenkrát dala! U nás byl často chleba ze sádlem a k tomu okurek (babička s dědou měli prase tak proto!)
Náš mladý pán je v prváku na Sš a už asi třičtvrtě roku nejí maso, salám, paštiku.Jen ty sojové a bylinkové a podobné chuťovky ze zdavé výživy.
To máme nakoupené v ledničce, tak si to bere do školy a kupuje si k tomu pečivo.Někdy si k tomu přibalí i jablko nebo banán. Pití si dělá ze sody streamu, nebo si koupí minerálku ve škole.
Battles
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel

Obrázky: 171
Zůstatek v hotovosti: 695.33
Věk: 43
Specializace: jsem samá legrace

Nový příspěvekod LentilkaHK » 17. únor 2014, 14:36

Arielll píše:Já jsem pravidelně dostávala domácí škvarkovou pomazánku. Jen si na to vzpomenu, tak se mi obrací žaludek. Měla jsem ji opravdu velmi často. :vyrizen:

Já jsem vždycky po Vánocích věčnost dojídala úplně vyschlou piškotovou rybu (a po Velikonocích beránka :roll: :lol: ). Když už jsem dostala kus ocasu, tak jsem byla šťastná jak blecha, že je tomu utrpení konec. Proto tohle pečivo nesnáším a rybu ani beránka nepeču.
Ještě si pamatuju na klobásky z berana, babička s dědou měli ovce. Smrdělo to jak stádo tchořů a taky jsem nekonečně dlouho dostávala kolečka do chleba, než se to dojedlo :tuk: .

Nikdy jsem ale svačinu nevyhodila (na rozdíl od své kamarádky v lavici, která mě instruovala, jak ty rodiče fikaně přečůrat) a moje dítě (školáka mám zatím jen jednoho) se naštěstí pomamilo. Dostane pečivo s něčím, plus nějaký ovozel, to mu teda dávám předkrájené, ale prakticky vždy to všechno sní, max. donese kousek jablíčka zpátky, že to nestihl. Horší, že nepije. Dostává tedy jenom vodu, ale nepil ani vodu se šťávou, džus, nic. Tak ať mi není líto, že to vylívám.

Peníze nedávám, tady není bufet. V minulé škole byl a děti si tam chodily kupovat samé hnusy (prodávali tam i sešity, tak jsem to viděla v akci), prodávající jim jako bonus kolikrát místo vrácení dvou korunek vnutil dva bonbóny, to mě mohlo trefit.
LentilkaHK
Globální moderátor
Globální moderátor
Zabydlený(á)
Zabydlený(á)

Obrázky: 976
Zůstatek v hotovosti: 6223.93
V bance: 1364.89
Věk: 35
Specializace: Já nevím... figurky?

Nový příspěvekod Galama » 12. listopad 2017, 12:47

Jako matku mě překvapuje, že na snídani (svačině) a celkově jídlu po ránu tolik záleží. Četla jsem článek zde a dost mi to otevřelo oči. Za nás nic takového nebylo, člověk dostal k svačině chleba s máslem a už upaloval do školy. :D
Galama
Mlčoch
Mlčoch

Zůstatek v hotovosti: 100.01
Věk: 29

Předchozí

Zpět na Obecná diskuze