• Uživatelské galerie V.I.P.
 Arielll
Chcete zde být uvedeni?

Rozpadá se mi těsto:-((

Samostatná poradna pro tento druh pečení

Moderátor: OlgaC

Pravidla fóra
Nezapomínejte výstižně pojmenovat název tématu.
Témata pojmenovaná např: "Prosím pomoc" nebo "Potřebuji poradit" mohou být bez dalších upozornění vymazána.
!! Než se zeptáte: zkusili jste nejprve funkci HLEDEJ (vpravo nahoře)?. Je velice obtížné odpovídat stále dokola na ty samé otázky, které jsou již na fóru dávno zodpovězeny.
A jste v poradně, každý pochopí, že chcete poradit. Není tedy nutné to v nadpisu zdůrazňovat.

Rozpadá se mi těsto:-((

Nový příspěvekod Miriam » 30. listopad 2011, 21:26

Ještě se mi to nestalo, ale nevím, jak to spravit... Těsto na vaflové (po prababičce) je 1/2kg mouky, 150g ořechů, 300g cukru, 200g másla, 2 vejce, skořice, citr. kůra... Každoročně poddajné těsto, vykrajují i děti..., ještě jsem ho telefonicky kontrolovala s mamkou, suroviny odpovídají... A letos jaksi nepojmulo máslo (resp. dala jsem 150 másla a 50Stelly), takže na jednu stranu, když ho hňoucám, tak mi mezi prsty mírně prosakuje tuk, na druhou stranu je jakoby drobivé, nemá hladkou texturu, skoro nejde vyválet, trhá se tak nevím, co přidat, aby s tím šlo pracovat. Do kousku jsem přidala máslo, do kousku mouku a je to víceméně stejný:-(( Odpočívalo víc jak šest hodin... Je mi trochu slzivo :nechapu:
Miriam
Nováček
Nováček

Zůstatek v hotovosti: 100.22
Věk: 39
Křestní jméno: Miriam
Specializace: Peču pro rodinu

Re: Rozpadá se mi těsto:-((

Nový příspěvekod nelkan » 30. listopad 2011, 22:11

Zkus přidat vejce, to pojí.. a nebo nechat déle odpočinout :nechapu:
nelkan
Stálice
Stálice

Obrázky: 406
Zůstatek v hotovosti: 360.57
V bance: 543.88
Věk: 33
Křestní jméno: Nela

Re: Rozpadá se mi těsto:-((

Nový příspěvekod Miriam » 30. listopad 2011, 22:15

zkusila jsem trošku mlíka a trošku medu a půjde do chladu a uvidíme ráno... ale vidím to na hnusný máslo nebo tu stelu, ten tuk z toho skoro teče :nechapu: jsem si chtěla zpříjemnit večer... a zatím... škoda mluvit :nechapu:

... tak do rána se struktura těsta nezměnila :| , tak jsem to po kouskách vyválela mezi dvěma pečícími papíry, kupodivu se to při pečení ani nerozteklo a po upečení jsou sice tvrdý, ale krásně křupavý a jakoby karamelovo - griliášový :P tak do toho asi dám salkový krém, nahoru čokošku a budu mít nový neotřelý druh :tleskam:
Miriam
Nováček
Nováček

Zůstatek v hotovosti: 100.22
Věk: 39
Křestní jméno: Miriam
Specializace: Peču pro rodinu

Zpět na Perníčky a vánoční cukroví