• Uživatelské galerie V.I.P.
 Arielll
Chcete zde být uvedeni?

Plnené cuketové kolieska (resp. súdky)

Lečo atd.

Plnené cuketové kolieska (resp. súdky)

Nový příspěvekod EKrausova » 23. červenec 2017, 14:59

Videla som na nete inšpiračný obrázok :hop: - ľahký letný obed príp. večera

Suroviny:
  • cuketa
  • kuracie pečienky
  • olej, maslo
  • čerstvé bylinky
  • 10 Dg strúhaného syra
  • soľ, korenie, cesnak

Postup:
Podľa veľkosti cukety nakrájame buď kolieska alebo súdky, ak je cuketa mladá, olúpeme (mladé cukety nemusíme), nakrájané dieliky zbavíme stredu
s jadierkami, najrýchlejšie vhodnou vykrajovačkou alebo pohárom, ale ide to aj lyžicou. Plech alebo inú zapekaciu nádobu vyložíme papierom na pečenie a poukladáme priparvené kolieska

Vykrojené stredy nezahadzujeme, môžeme z nich pripraviť vývar (z tekvice- dýně chutí ako hovädzí), cuketový nie je taký výrazný, ale môže poslúžiť napr. ako základ zeleninovej alebo priamo cuketovej polievky

Kolieska osolíme podľa toho akú náplň použijeme, stredy naplníme- ja som použila kuracie pečienky, ktoré som narýchlo orestovala na troche tymiánovo- cesnakového oleja a ochutila mletou rascou, curry, petržlenovou vňaťou a bazalkou

Aby pečienka nezostala suchá, pridala som na každé koliesko trošku masla, navrch kúsok tvrdého syra a vložila do rúry na 200 stupňov- nie dlho, cuketa je hneď hotová, takže len kým nezozlatne syr

Náplň môžeme rôzne obmieňať, podľa toho, čo dom dal alebo na čo máme práve chuť- včera sme mali syrové (syrokrém, strúhaná Niva, trochu kyslej smotany)- v tomto prípade pozor na soľ, Niva je slaná dosť. Môžeme tiež použiť podusené rôzne ochutené mleté mäso, ale aj napr. špenátovo hubovú zmes alebo špenátové listy a syr Feta, fantázii sa medze nekladú.
Podávať môžeme bez prílohy, napr. len so zeleninovým šalátom, ale aj chlebom alebo zemiakmi.
život nie je to čo chceš, ale to, čo vydržíš
EKrausova
Globální moderátor
Globální moderátor
Pečený(á)-vařený(á)
Pečený(á)-vařený(á)

Obrázky: 560
Zůstatek v hotovosti: 29.05
V bance: 6590.64
Věk: 57
Křestní jméno: Eva
Specializace: preklepy

Re: Plnené cuketové kolieska (resp. súdky)

Nový příspěvekod MajkaZajka » 23. červenec 2017, 15:32

Evička :thanks: , obrázky ma navnadili ešte viac. najmä tá nivová plnka ma láka. cukete je neutrálna, tak ju výrazná niva isto dobre dopĺňa. :souhlas: Vďaka za inšpiráciu!
MajkaZajka
Globální moderátor
Globální moderátor
Stálice
Stálice

Obrázky: 156
Zůstatek v hotovosti: 862.60
V bance: 10246.49
Věk: 46
Křestní jméno: Majka
Specializace: skúšam čo dokážem

Re: Plnené cuketové kolieska (resp. súdky)

Nový příspěvekod EKrausova » 23. červenec 2017, 15:57

Majka vyskúšaj, bolo to naozaj mňam- len nabudúce by som dala trochu hustejšiu zmes, trochu mi to "bublalo" a tieklo von
Viem si to predstaviť naozaj s čímkoľvek- trebars aj s volským okom (podloženým napr. plátkom šunky alebo vykrojeným chlebom, aby netieklo
život nie je to čo chceš, ale to, čo vydržíš
EKrausova
Globální moderátor
Globální moderátor
Pečený(á)-vařený(á)
Pečený(á)-vařený(á)

Obrázky: 560
Zůstatek v hotovosti: 29.05
V bance: 6590.64
Věk: 57
Křestní jméno: Eva
Specializace: preklepy