• Uživatelské galerie V.I.P.
 Arielll
Chcete zde být uvedeni?

Arielll

Založte si své téma a pochlubte se ostatním se svými úspěchy.

Moderátoři: Arielll, Petraend

Arielll

Nový příspěvekod Arielll » 12. září 2015, 21:05

Zdravím všechny, které nebo kteří chtějí změnit svůj život, protože osvobodit se od běžné stravy a začít jíst vzdáleně známé a nebo zcela neznámé potraviny je změna obrovská.
V první řadě vám téměř nic nebude chutnat. Budete mít pocit, že báječný život se skvělým jídlem končí a vy už se nikdy dobře nenajíte. Že se do konce života budete muset přemáhat, abyste něco snědli a zoufale budete toužit po staré stravě. Proto je třeba začínat postupně. Pomalu zařazovat nové potraviny a stejně pomalu vyřazovat ty staré. A zároveň zmenšovat porce. Věřte, že to co vám v restauraci fláknou na talíř, jsou ve skutečnosti pro zdravý neroztažený žaludek porce dvě až tři. Ovšem nezoufejte, zase vám bude chutnat a navíc budete po jídle svěží a plní energie, nebude vás pálit žáha a žlučník se nebude bouřit. Budete citlivější na chutě. To co vám nyní připadá bez chuti najednou bude chutnat nově. Skutečně touto změnou život nekončí, ale začíná. Na diety se vykašlete, ty k ničemu nejsou. Změna musí být trvalá. Jojo efekt je vlastně naprosto logická věc. Z čeho jste přibrali? Ze špatného jídla plného mouky, cukru a tuku. Přestaňte to jíst a váha půjde dolů. Vraťte se k této stravě zpět a budete tam kde jste byli před dietou. Takže to asi není ta pravá cesta že?

Ze začátku se můžete cítit fakt blbě. Může vás bolet hlava, budete podráždění a nešťastní. Můžou přijít příznaky podobné chřipce. To vše je součást odvykání, protože všechna ta dochucovadla, zvýrazňovače chuti a vůně, tuky a cukry skutečně způsobují závislost. A té je třeba se zbavit. Každý to prožívá jinak. Je to jako jakákoliv jiná odvykačka.

Další problém bude, že vůbec nebudete tušit co tedy jíst a co vařit. Proto zde vznikla sekce recepty, kde se vám pokoušíme ukázat, jak na to. Jsou to jen odzkoušené recepty a věříme, že i vy časem přispějete svými novými kuchařskými počiny. Jen prosím vždy vkládejte recepty odzkoušené a alespoň s jednou fotografií výsledného pokrmu. Fotopostup je samozřejmě vítán.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A teď něco o mě a o důvodech, proč jsem tuto sekci založila.

Jmenuji se Marcela a mnozí mě tu znají dlouho. A ti také vědí, že jsem nebyla vždy štíhlá a zdravá.
Zhruba 40 let jsem žila velmi nezdravě. Vyrostla jsem na bůčku, smažených řízcích, omáčkách zahuštěných moukou, kachnách s knedlíkem apod.
Když jsem se vdala, trochu jsem jídelníček upravila, ale k omáčkám jsem byla vychovaná. A tak co bych jiného jedla ne?
Hmotnost jsem nikdy řešit nemusela. Stabilně jsem vážila 45 kg. Kromě prvního těhotenství to jsem měla před porodem 63 kg, ale do roka jsem vše zhubla. Bylo mi dobře, nic mě nebolelo, tak nebylo co řešit a nad čím přemýšlet.

Po třicítce jsem přestala kouřit a absťák řešila jako každý - jídlem. Najednou jsem měla 60 kg a občas mi po mastném bylo těžko. A co? To se děje všem!

Podruhé jsem otěhotněla a před porodem měla 80 kg. Při výšce 160 cm. Bylo to otřesné, ale byla jsem přece těhotná a tak to bylo „normální“.

Opět jsem do roka zhubla na 50 kg. Ovšem nezměnila jsem svůj životní styl. Prostě jsem jen jedla málo. Bylo to smutné období plné hladu, na jehož konci čekala malá chvíle radosti, jak jsem štíhlá a následný opětovný nárůst váhy v důsledku návratu k původnímu stravování.

Žlučník mě sem tam bolel, záda bolela neustále a byla jsem pořád unavená. A pak zde jedné uživatelce umřel manžel. Na rakovinu. A to byl ten prvotní impuls začít trochu přemýšlet. Že přece není normální to co jíme, že není normální, že má každý třetí rakovinu, každý druhý vysoký krevní tlak, cukrovku a že jsme všichni tlustí. Že i když na ulici potkám hubenou ženu, tak když jí kouknu kolem pasu, rýsují se jí tam počáteční tukové polštáře byť celkově působí štíhle.

A tak jsem hodně hledala na internetu, četla, sledovala dokumenty, zjišťovala, jak které jídlo působí v našem těle, co nás zatěžuje, co nám prospívá a co nás zabíjí. Že není tak úplně normální být v určitém věku na odpis. Že si to vlastně děláme sami.

Ale tímto sebeuvědoměním projde jen malá hrstka lidí. Většina jsou ti, kteří se jednoho dne u lékaře dozvědí, že mají intoleranci na lepek, vaječnou bílkovinu, laktózu a prostě musí ze dne na den tuto skutečnost akceptovat a začít s ní žít. Jenže jejich mozky a jazyky jsou závislé na běžné stravě. A pro ně tady bude tato sekce, aby je rady zde koncentrované naučily, jak s tím žít a co se naučit jíst.

Těchto lidí nebude méně. Bude jich víc a víc. Protože běžná strava je obrovský byznys. Civilizační choroby jsou obrovský byznys. Prodej léků je obrovský byznys. A lidí je hodně. A mají moc malou cenu. Ale pro vás by měla být vlastní osoba ta nejdůležitější. Pro sebe byste měli chtít jen to nejlepší. Vždyť na vašem zdraví závisí, jak dlouho a v jakém stavu tu budete pro své nejbližší. Proto na sebe nekašlete a neodbývejte se.

Každý se může změnit. A tím, že se změní, změní i někoho kolem sebe. A ten zase změní někoho dalšího. Tudíž i jednotlivec něco zmůže. Sice to není extra rychlý proces, ale nezastavitelný.
Přála bych vám zažít ten skvělý pocit, když se vidíte v zrcadle a jste na sebe pyšní, když se cítíte skvěle, nejste unavení a utlumení. Zlepší se vám imunita a běžné virózy se vás už nebudou týkat. Já jsem nebyla rok nemocná. Jen asi dvakrát mi ráno začínala rýma a do večera byla pryč. Takže to, co se vám tu snažím předat opravdu funguje, ale je k tomu třeba vzdát se svého starého způsobu myšlení. Dokážete to? Je to velká výzva a odměna za to fakt stojí.

A na závěr dvě fotografie. Na časové ose jsou od sebe vzdáleny 1 a půl roku. Na té, která měří míru našeho sebevzdělání a sebeuvědomění jsou to roky.

Arielll
Administrátor
Administrátor
Zdomácnělý(á)
Zdomácnělý(á)

Obrázky: 2483
Zůstatek v hotovosti: 7342.03
V bance: 8053.37
Věk: 45
Křestní jméno: Marcela
Specializace: figurky

Zpět na Váš příběh